1960-69
Treliński rozpoczyna studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w 1963 roku. Wcześniej przez pięć lat uczęszczał do Liceum Plastycznego w Łodzi (1954-1959r.). W latach 1959-1963 pracował w Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR przy popularnych wówczas kreskówkach dla dzieci.
Na początku lat 60-tych w łódzkim PWSSP nie było jeszcze Wydziału Grafiki i Malarstwa, studiował więc na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Pracę dyplomową z wyróżnieniem obronił prezentując malarstwo, grafikę i projekt munduru dla oficera Gwardii Honorowej w 1967 r.
Po zakończeniu studiów rozpoczyna w uczelni macierzystej asystenturę w pracowniach profesorów: Janiny Tworek-Pierzgalskiej, Krystyna Zielińskiego i Stefana Krygiera. Od 1968 roku pracuje już wyłącznie z profesorem Krygierem w Pracowni Projektowania Graficznego i Rozwoju Form Przestrzennych. Od 1975 roku pracuje samodzielnie. Ze swoją alma mater związał się na całe życie - odchodząc na emeryturę w 2010 roku.
W latach 60-tych malował, tworzył grafiki (litografie, akwaforty, akwatinty). Brał udział w licznych wystawach jako student jak również po ich ukończeniu. Charakterystyczne we wczesnej twórczości Trelińskiego są oszczędność kolorystyczna i precyzja formy. Głównym środkiem wyrazu jest linia i jej interpretacje.